Pořiďte jim virtuální zvířátko

Pokud děti doma neustále žadoní o kočku nebo psa, sežeňte jim místo toho virtuální domácí zvířátko! Podívejte se na aplikace Toca Life Pets nebo My Virtual Pet, které dětem umožňují vychovávat, krmit a učit digitální zvířátka a hrát si s nimi přímo v telefonu nebo tabletu. Tato zvířátka vyžadují téměř tolik pozornosti a péče jako živí mazlíčci, díky čemuž budou děti během jízdy zaneprázdněné, a navíc se naučí, jak důležitá je zodpovědnost.

Zábava online i off-line

Aplikace SquiggleFish oživí dětské kresby! Stačí nakreslit a vybarvit rybičku, vyfotit ji a můžete sledovat, jak rybka ožije a začne plavat ve virtuálním akváriu. Digitální omalovánky rozvíjí kreativitu dětí a zabaví je na dlouhé hodiny.

Zkombinujte vzdělávání a zábavu

Existuje mnoho aplikací, které nabízejí učení prostřednictvím her. Hledáte-li něco jazykově zaměřené, zkuste aplikaci od Tribal Nova. Pokud se zajímáte o matematiku, čtení či vědu pro začátečníky, vyzkoušejte aplikaci ABCMouse.

Poslouchejte audioknihy

Poslech vhodných audioknih může dětem zkrátit dlouhou cestu a zároveň rozvíjet jejich představivost. Bývá-li vašim dětem v autě nevolno, jsou audioknihy skvělou alternativou tištěných knížek a obrazovek. Po poslechu můžete o knížkách společně diskutovat.

Vsaďte na klasiku

Cesty autem můžete využít i k tomu, abyste konečně dostali děti od obrazovek. Zahrajte si nějakou hru nebo si společně zazpívejte karaoke. Předcházejte ponorkové nemoci pravidelnými zastávkami každé dvě hodiny, aby si děti mohly protáhnout nohy a odskočit si na záchod. Vyvarujete se nehod v autě a také dáte dětem příležitost vyběhat potlačovanou energii!

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii