Pořiďte jim virtuální zvířátko

Pokud děti doma neustále žadoní o kočku nebo psa, sežeňte jim místo toho virtuální domácí zvířátko! Podívejte se na aplikace Toca Life Pets nebo My Virtual Pet, které dětem umožňují vychovávat, krmit a učit digitální zvířátka a hrát si s nimi přímo v telefonu nebo tabletu. Tato zvířátka vyžadují téměř tolik pozornosti a péče jako živí mazlíčci, díky čemuž budou děti během jízdy zaneprázdněné, a navíc se naučí, jak důležitá je zodpovědnost.

Zábava online i off-line

Aplikace SquiggleFish oživí dětské kresby! Stačí nakreslit a vybarvit rybičku, vyfotit ji a můžete sledovat, jak rybka ožije a začne plavat ve virtuálním akváriu. Digitální omalovánky rozvíjí kreativitu dětí a zabaví je na dlouhé hodiny.

Zkombinujte vzdělávání a zábavu

Existuje mnoho aplikací, které nabízejí učení prostřednictvím her. Hledáte-li něco jazykově zaměřené, zkuste aplikaci od Tribal Nova. Pokud se zajímáte o matematiku, čtení či vědu pro začátečníky, vyzkoušejte aplikaci ABCMouse.

Poslouchejte audioknihy

Poslech vhodných audioknih může dětem zkrátit dlouhou cestu a zároveň rozvíjet jejich představivost. Bývá-li vašim dětem v autě nevolno, jsou audioknihy skvělou alternativou tištěných knížek a obrazovek. Po poslechu můžete o knížkách společně diskutovat.

Vsaďte na klasiku

Cesty autem můžete využít i k tomu, abyste konečně dostali děti od obrazovek. Zahrajte si nějakou hru nebo si společně zazpívejte karaoke. Předcházejte ponorkové nemoci pravidelnými zastávkami každé dvě hodiny, aby si děti mohly protáhnout nohy a odskočit si na záchod. Vyvarujete se nehod v autě a také dáte dětem příležitost vyběhat potlačovanou energii!

20.07.2021

Slunce, moře a bezpečnost: jak přežít, když vaše dítě jede poprvé na prázdniny samo

Když dítě poprvé odjíždí na prázdniny bez dozoru, jsou rodiče plni obav. Vlastní zkušenosti a rady mu sice do kufru přibalit nemůžete, ale s našimi tipy, jak zůstat s dítětem ve styku a předcházet problémům, získáte klid, že vaše dorůstající ratolest zvládne pobyt v cizím prostředí bezpečně a bez potíží.

Moderní technologie maximálně usnadňují spojení ze zahraničí, tak proč nevyužít některou z mnoha aplikací, které budou sledovat pohyb vašeho dítěte při objevování světa? Pro uživatele iPhonů je tu bezplatná aplikace Find My Friends, která lokalizuje telefon dítěte do pár metrů od místa, kde se nachází. Uživatelům Androidu nabízejí podobné bezplatné služby aplikace Familo a GeoZilla. Poraďte potomkovi, ať si do aplikace přidá i kamarády, aby se snadno našli, kdyby se někdo oddělil od skupiny. 

Domluvte se s dítětem, že se vám bude často hlásit. Pro svůj klid mu na cestu zabalte i několik nezbytností. Patří mezi ně lékárnička, informace o rezervaci pobytu a cestovním pojištění, návod, jak postupovat v naléhavých situacích, důležitá telefonní čísla v zemi pobytu či předplacená karta pro nouzové případy. Nezapomeňte je však upozornit, že náhodné přečerpání limitu kvůli nákupu nafukovacího plameňáka za případ nouze rozhodně nepovažujete!  

V houfu rozdováděných mládežníků jdou někdy rozum a odvaha stranou, takže své dítě ochraňte kompletním cestovním pojištěním, ať máte klid. 

Rodičům často dělá starost i to, že si dítě z pobytu na slunci odnese bolestivé spáleniny a oloupanou kůži. Přibalte proto dítěti kvalitní opalovací krém s vysokým ochranným faktorem – ideální jsou produkty, které se nanášejí jen jednou denně, protože zapomnětliví teenageři si nevzpomenou, že se mají mazat častěji. A nakonec požádejte dítě, aby vám dalo kontaktní údaje několika přátel, kteří jedou s ním, abyste s ním mohli zůstat ve styku, i kdyby nešťastnou náhodou utopilo mobil v bazénu. 

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace