Loading...

Víte, jak uvolnit cestu záchranným složkám na víceproudé silnici?

Ačkoli vozidlům s právem přednostní jízdy musí uvolňovat cestu dnes a denně spousta řidičů, řada z nich neví, jak se má v takové chvíli zachovat správně.


V České republice navíc pro tyto situace platí jiná pravidla než v ostatních zemích EU. I proto je potřeba, abychom si je připomněli.

Řešení situace, kdy za sebou uslyšíte například sanitku, je poměrně jasné, pokud se nacházíte na dvouproudé silnici – zde se vozidla zkrátka rozestoupí co nejvíce vlevo a vpravo.

Pokud jedete po silnici víceproudé, vpravo se řadí pouze jeden pruh. Všechna ostatní vozidla se zařadí vlevo. Důvodem jsou zejména sjezdy z dálnic, ke kterým se po nehodách sanitní vozy musí dostat co nejdříve, a tak je potřeba, aby jim v cestě stálo co nejméně aut.

Je potřeba si dát pozor i na to, jak dlouho nechat nouzový pruh vytvořený. Často se totiž stane, že vozů s právem přednostní jízdy jede za sebou více, ale řidiči po projetí prvního z nich nouzový pruh ruší. Další vozidla si tak opět musí prorážet cestu a doba jejich dojezdu na místo určení se zbytečně prodlužuje.

Galerie

Obsah webu STAČÍ MÁLO byl tvořen v úzké spolupráci s profesionálním hasičským sborem.
Ten zajistil bezproblémový průběh všech realizací, které s sebou nesly jakákoli bezpečnostní rizika.

Další podobné zprávy

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace