14.07.2021

Víte, jak se zachází s tlakovými lahvemi?

Cestovní vařiče a venkovní grily mohou pomoct na svět skvělému nedělnímu obědu pod širým nebem. Mohou se ale také stát rozbu

Lahev si pořiďte jen od prověřeného prodejce a vyhněte se černým plnírnám, kde není zajištěno bezpečí. S lahvemi manipulujte obezřetně. Látky v nich obsažené se totiž při styku se vzduchem stávají výbušnými. Nikdy je proto nestavte na přímé slunce a do vlhka, vyhněte se vysokým teplotám a tlaku. Lahve mějte při použití vždy pod bedlivým dozorem, abyste v případě problému mohli včas zareagovat.

Hořící plyn se nikdy nezkoušejte hasit, dokud není zastaven jeho únik. Nezapomeňte v dané situaci zavolat hasiče. Ti totiž dobře vědí, jak se v podobných situacích zachovat. Poslední věc, na kterou mnozí z nás zapomínají, je správné skladování. Neukládejte lahve v prostorách pod úrovní okolního terénu – to zvyšuje riziko požáru či výbuchu.

K většině nehod dochází především kvůli lidské neopatrnosti, dbejte tedy zásad bezpečnosti a vyvarujte se tak hrozícímu neštěstí! I při největší obezřetnosti se ale vždy hodí dobré pojištění. Už ho máte?

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace