Řada z nás musí v práci pravidelně žonglovat s několika úkoly, a zároveň část pozornosti věnovat mnoha emailům, schůzkám a podobně. Proto není divu, že stále častěji dochází k vyhoření zaměstnanců, mezi jehož projevy patří potíže se vstáváním, podrážděnost a nedostatek energie. Ale nevyvozujme z toho, že vyhoření zkrátka patří k zaměstnání.

Toto krátké video vám ukáže několik z mnoha snadných způsobů, jak se s vyhořením vypořádat, ještě než začne být nezvladatelné: od pravidelného cvičení, až po prodiskutování obav, popisu práce a cílů do budoucna s vašimi kolegy a nadřízenými.

 

16.06.2022

Neobvyklé sporty, které vám protáhnou tělo a budou vás bavit

Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.

Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.

Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci. 

Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice. 

generali-unusual-sport.gif

 

Vyberte kategorii