13.07.2021

Vánoční světýlka vybírejte s ohledem na bezpečnost

Čas Vánoc a krásných světelných výzdob je tady. Mnozí z nás si chtějí pěknou sváteční atmosféru zařídit i doma, a proto nakupují světelné dekorace ve velkém. Jenomže pokud zvolíte špatný výrobek, může dojít ke zkratu a vzplanutí. Jak si vybrat výrobek, který neohrozí vaši domácnost a vánoční pohodu? A co dělat, pokud světýlka začnou hořet?

Jak si správně vybrat vánoční světýlka? Především nakupujte od prověřeného výrobce. Zvolte kamennou prodejnu a nedělejte impulzivní nákupy. Prohlédněte si obal světýlek. Měl by vám napovědět, jestli má produkt dvojitou izolaci, jestli můžete světýlka pověsit venku, nebo uvnitř a také jestli má výrobek certifikaci. Právě světla bez certifikací mohou nadělat více škody než parády a je u nich pravděpodobnější, že začnou hořet.

Pomoc! Světýlka hoří! Co teď?

  • Zachovejte klidnou hlavu.

  • Vypněte světýlka ze zásuvky.

  • Začněte hasit vodou. Ne však dřív, než světýlka vypojíte!

  • Volejte hasiče.

Světýlka vždycky používejte podle návodu. Nejde totiž jenom o krásnou dekoraci, ale také o předmět, skrze který probíhá elektrický proud. Užijte si Vánoce nabyté jenom pohodou a pořiďte si pojištění majetku a odpovědnosti v jednom.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace