14.07.2021

Úklid po pojistné události: ano, ale s dostatečnou fotodokumentací!

První krok k normálnímu životu po pojistné události je obvykle úklid. Jenomže na co nezapomenout, než se do něj pustíte?

Po odjezdu hasičů od požáru je nutné počkat na vyšetřovatele, který si pořídí důležité informace na místě, všechno zaeviduje a zhodnotí. V případě vytopení na vyšetřovatele čekat nemusíte. To ale neznamená, že je dobré si vyhrnout rukávy a hned se pustit do úklidu. 

Vždy si udělejte fotky a případně pořiďte i video. Nafoťte si i menší požáry, ke kterým nevyjížděli hasiči. V tomto případě platí, že čím víc situaci zdokumentujete, tím lépe. Teprve poté se můžete vrhnout na úklid. Ze všeho nejdřív si ale pořiďte dobré pojištění domácnosti, které vám ušetří spoustu starostí.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace