13.09.2019

Úklid po pojistné události: ano, ale s dostatečnou fotodokumentací!

Do úklidu po vzniklé pojistné události se můžete bez obav pustit i sami, před jeho započetím byste však neměli zapomínat na dostatečnou dokumentaci poškozeného místa.

Vlastní dokumentace je přímo doporučována i samotnou pojišťovnou. Díky tomu tak máte jistotu, že nebude opravdu nic opomenuto. Teprve po jejím zhotovení se pouštíme do samotného úklidu daného objektu. Neopomínejme však ani požáry „drobnějšího“ rázu – vše by mělo být nahlášeno příslušným bezpečnostním složkám bez ohledu na množství vzniklých škod.

 

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace