13.07.2021

Topíte v kamnech bezpečně?

Příjemné teplo a romantická atmosféra - to všechno dokáže vytvořit dobrý krb či kvalitní kamna. Ne vždy ale vytápění otevřeným ohněm končí šťastně. Jaká bezpečnostní opatření musíte dodržovat, abyste se vyhnuli nepříjemnostem?

Ještě před tím, než kamna roztopíte poprvé, přesvědčte se, že máte správně uzpůsobený byt. Před krbem a kamny je vhodná kamenná dlažba nebo speciální tvrzené sklo. Nový tepelný prvek vybírejte a instalujte jenom s profesionály. Nechte si vždy zkontrolovat spalinové cesty


Při topení si užijte svůj krb do sytosti a nenechávejte oheň bez dozoru. Neopouštějte domov, pokud oheň není úplně uhašený. A nezapomeňte ani na uhlíky. Vždy je nechte dohořet, vychladnout a pak je smeťte do kovové nádoby.

A co když přece jen dojde k problému? Pojištění domácnosti, nemovitosti a odpovědnosti v jednom se postará o navrácení pohody.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace