14.07.2021

Spolupracujte s hasiči na místě zásahu. Vaši pomoc vždy ocení

Když hoří nebo se děje něco nebezpečného, je každá pomoc vítaná. Svým nadšením ale můžete práci hasičům leckdy zkomplikovat. Zjistěte, jak pomáhat tak, abyste svou energii vynaložili opravdu správně.

Když hasiči přijíždí na místo požáru, vždy na sebe upozorněte, aby věděli, kam zamířit a kde hoří. Po zastavení auta vyhledejte velitele zásahu. Toho poznáte většinou podle reflexní vesty nebo pásky na levé paži. Pokud se vám nepodaří velitele najít, oslovte jakéhokoli jiného hasiče nebo policistu.

Co hasiče zajímá? Počet lidí, které by požár mohl zasáhnout, přítomnost nebezpečných látek a umístění hlavních uzávěrů energií. Pak se schovejte do bezpečí a buďte k dispozici profesionálům pro případné další dotazy. 

Rozhodně nezačínejte záchranné akce na vlastní pěst, vždy počkejte na příjezd hasičů, kteří umí danou situaci zajistit. Rychlost předání informací a jejich přesnost výrazně ovlivňují celkový průběh záchranné akce. Vždy poslouchejte pokyny hasičů, kteří ví, jak dané situace řešit.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace