22.07.2019

Spolupracujte s hasiči na místě zásahu. Vaši pomoc vždy ocení.

Každá pomoc může být v případě naléhavé situace vítána. Základem je, aby hasiči věděli, kde mají vůbec zasahovat – je tedy důležité na sebe nějakým způsobem upozornit.

Rozhodně však nezačínejte záchranné akce na vlastní pěst, počkejte na příjezd hasičů, kteří umí danou situaci zajistit. Veškeré doplňkové informace, které by se mohly pro záchranu hodit, oznamujte buď veliteli zásahu, který je většinou označen reflexní vestou nebo páskou na levé paži, případně pak jiným kompetentním osobám.

Rychlost předání informací a jejich přesnost výrazně ovlivňují celkový průběh dané záchranné situace, dbejte tedy pokynů hasičů, kteří ví, jak dané situace řešit.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace