09.03.2018

Přímotopy mají zahřívat vzduch, ne oblečení

Používáte v chladných měsících k vytápění i elektrické přímotopy? A víte, že je velice nebezpečné na ně cokoli pokládat?

V návodu k obsluze každého přímotopu se sice píše, že jej nesmíte zakrývat, jenomže i tak to spousta lidí dělá.

V dobré víře, že si rychleji usušíte například mokré rukavice či ponožky, nakonec můžete způsobit velký požár. Protože stačí málo – chvilka nepozornosti a přímotop je v plamenech.

 

Co dělat, když začne hořet přímotop?

  • Vypojte přímotop z elektřiny

  • Pokuste se vodou uhasit vypojený spotřebič

  • Zavolejte hasiče

 

Sjednejte si pojištění nemovitosti nebo vybavení domácnosti od Generali Česká pojištovna a získejte tak komplexní ochranu vašeho domova.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace