19.12.2018

Omrzliny dokážou hodně potrápit. Snažte se jim vyhýbat

Zimní počasí umí být zrádné. Při pohledu z okna si člověk často nedokáže představit, jak moc chladno ve skutečnosti je. Pak podcení oděv a při delším pobytu venku mohou být omrzliny na světe raz dva.

Naše doporučení zní tedy jasně: myslete na to, že pocitová teplota je často (např. vlivem větru) daleko nižší než ta, kterou ukazuje teploměr. Oblékejte se v zimě proto pořádně, zvlášť, pokud hodláte venku strávit delší čas. Vždy je lepší v případě potřeby nějakou vrstvu sundat, než mrznout.

Víte, jak se zachovat, když ale přeci jen na svém těle omrzliny objevíte? A jak je poznat? Pusťte si naše video a dozvíte se více.

05.05.2021

Jak postupovat, když si chce vaše auto „jezdit samo“?

Právě v těchto případech je potřeba, abyste při řízení a manipulaci s autem zachovali maximální klid, následující sekundy totiž významně ovlivňují nejen množství způsobených škod na majetku, ale i vašem zdraví a zdraví všech účastníků provozu.

Myslete na dané zásady, díky nim totiž většinu nepříznivých projevů značně minimalizujete!

 

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace