19.12.2018

Omrzliny dokážou hodně potrápit. Snažte se jim vyhýbat

Zimní počasí umí být zrádné. Při pohledu z okna si člověk často nedokáže představit, jak moc chladno ve skutečnosti je. Pak podcení oděv a při delším pobytu venku mohou být omrzliny na světe raz dva.

Naše doporučení zní tedy jasně: myslete na to, že pocitová teplota je často (např. vlivem větru) daleko nižší než ta, kterou ukazuje teploměr. Oblékejte se v zimě proto pořádně, zvlášť, pokud hodláte venku strávit delší čas. Vždy je lepší v případě potřeby nějakou vrstvu sundat, než mrznout.

Víte, jak se zachovat, když ale přeci jen na svém těle omrzliny objevíte? A jak je poznat? Pusťte si naše video a dozvíte se více.

15.10.2021

Virtuální zdravotní péče je tady

Telemedicína měla původně umožnit péči o pacienty v odlehlých oblastech – ale díky prudkému rozvoji technologií a pohodlí a praktičnosti virtuální komunikace se její využití rychle stává normou. Ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu a Británii loni 15 % lékařů uskutečnilo virtuální schůzky s pacienty. Dalších 41 % se o takovou možnost zajímá. 

Generali_The Rise in Virtual Healthcare_Infographic_CZECH_04.10.21 (1).jpg

 

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace