Loading...

Omrzliny dokážou hodně potrápit. Snažte se jim vyhýbat

Zimní počasí umí být zrádné. Při pohledu z okna si člověk často nedokáže představit, jak moc chladno ve skutečnosti je. Pak podcení oděv a při delším pobytu venku mohou být omrzliny na světe raz dva.


Naše doporučení zní tedy jasně: myslete na to, že pocitová teplota je často (např. vlivem větru) daleko nižší než ta, kterou ukazuje teploměr. Oblékejte se v zimě proto pořádně, zvlášť, pokud hodláte venku strávit delší čas. Vždy je lepší v případě potřeby nějakou vrstvu sundat, než mrznout.

Víte, jak se zachovat, když ale přeci jen na svém těle omrzliny objevíte? A jak je poznat? Pusťte si naše video a dozvíte se více.

Obsah webu STAČÍ MÁLO byl tvořen v úzké spolupráci s profesionálním hasičským sborem.
Ten zajistil bezproblémový průběh všech realizací, které s sebou nesly jakákoli bezpečnostní rizika.

Další podobné zprávy

Vánoce jsou svátky klidu, ale „oheň na střeše“ hrozí dvojnásob

Článek01. 12. 2017

Adventní věnec, prskavky, svíčky, purpura, františky. To vše přidává rok co rok na vánoční atmosféře v řadě domovů. Při neopatrném zacházení však tyto věci mohou proměnit chvíle vánoční pohody v katas...

Suché vánoční stromečky už způsobily nejeden požár. Zbytečně!

Článek22. 01. 2018

Přežili jste veškeré nástrahy vánočních svátků bez problémů? Gratulujeme! Dejte si ale pozor, aby k vám největší vánoční katastrofa nedorazila třeba až na konci ledna. I to se totiž může stát.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace