13.07.2021

Nezapomněli jste na kontrolu spalinových cest?

Kontrolu, případně revizi, spalinových cest by měl člověk zajistit před zahájením topné sezóny. Nejde jenom o komín doma, ale například i o chalupy a další budovy, které v zimě využíváte.

Mezi kontrolou a revizí spalinových cest je rozdíl. Ten nejdůležitější pro každého majitele kontrolované budovy spočívá v tom, že kontrolovat by se měly cesty alespoň jednou ročně. Odborník zjednodušeně řečeno posoudí, zda všechno funguje tak, jak má a zda jsou cesty průchodné. Revize je náročnější a vykonává ji kvalifikovaný profesionál. Většinou se provádí po uvedení komína do provozu, při změně paliva či při vzniku trhlin.  

Podceněná kontrola? Nemusí se nic stát, ale tato možnost hrozí. Pokud dojde k jakémukoli problému, hrozí vám pokuta a pojišťovna pravděpodobně odmítne proplatit škody. A to je pořád ta lepší varianta. Nezkontrolované spalinové cesty totiž mohou způsobit požár nebo dokonce ohrozit přítomné otravou oxidem uhelnatým.


Přečtěte si, které spalinové cesty kontrolovat a jak často. A nezapomeňte si sjednat pojištění majetku.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace