Loading...

Nezapomněli jste na kontrolu spalinových cest?

Kontrolu, případně revizi (pokud si to okolnosti žádají – viz článek "Revize komínů – kdy a proč je nutné ji provádět?"), spalinových cest by měl člověk zajistit před zahájením topné sezóny, a to nejen doma, ale i například na chalupě či dalších objektech, které se v zimě využívají.


Pokud kontrolu podceníte, nemusí se nic stát. V případě, že ale dojde k jakémukoli problému a zjistí se, že spalinové cesty nebyly odborně zkontrolovány, hrozí vám jednak pokuta a jednak vám pravděpodobně pojišťovna neproplatí škody. V krajním případě pak hrozí i otrava přítomných lidí oxidem uhelnatým.

Obsah webu STAČÍ MÁLO byl tvořen v úzké spolupráci s profesionálním hasičským sborem.
Ten zajistil bezproblémový průběh všech realizací, které s sebou nesly jakákoli bezpečnostní rizika.

Další podobné zprávy

Hasit hořící pánev s olejem vodou? Rozhodně ne!

Článek01. 12. 2017

I zkušeným kuchařům se může stát, že jim na sporáku při vaření začne něco hořet, aniž by to byl jejich záměr. Je proto potřeba být na takovou situaci připraven a vědět, jak se v ní zachovat.

Vánoce jsou svátky klidu, ale „oheň na střeše“ hrozí dvojnásob

Článek01. 12. 2017

Adventní věnec, prskavky, svíčky, purpura, františky. To vše přidává rok co rok na vánoční atmosféře v řadě domovů. Při neopatrném zacházení však tyto věci mohou proměnit chvíle vánoční pohody v katas...

Suché vánoční stromečky už způsobily nejeden požár. Zbytečně!

Článek22. 01. 2018

Přežili jste veškeré nástrahy vánočních svátků bez problémů? Gratulujeme! Dejte si ale pozor, aby k vám největší vánoční katastrofa nedorazila třeba až na konci ledna. I to se totiž může stát.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace