27.11.2018

Nezapomněli jste na kontrolu spalinových cest?

Kontrolu, případně revizi (pokud si to okolnosti žádají – viz článek "Revize komínů – kdy a proč je nutné ji provádět?"), spalinových cest by měl člověk zajistit před zahájením topné sezóny, a to nejen doma, ale i například na chalupě či dalších objektech, které se v zimě využívají.

Pokud kontrolu podceníte, nemusí se nic stát. V případě, že ale dojde k jakémukoli problému a zjistí se, že spalinové cesty nebyly odborně zkontrolovány, hrozí vám jednak pokuta a jednak vám pravděpodobně pojišťovna neproplatí škody. V krajním případě pak hrozí i otrava přítomných lidí oxidem uhelnatým.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace