01.08.2018

Na co si dát pozor při likvidaci uhlíků z grilu?

Grilování je v létě velmi oblíbenou činností, která dokáže zpříjemnit každou rodinnou oslavu či party s přáteli. Není divu. Grilované jídlo je skvělé a atmosféra u rozpáleného grilu velmi příjemná.

I tato zábava má ale svá pravidla. Často podceňovanou součástí grilování je likvidace žhavých uhlíků. I když se jedná o činnost poslední, a ne zrovna zábavnou, zhostit se jí správným způsobem je velice důležité pro bezpečnost vaši i vašeho okolí. Nesprávná manipulace s uhlíky může vést k ničivým požárům.

Jak na to?

  • Gril se žhavými uhlíky necháme vychladnout do druhého dne
  • Až jsou uhlíky zcela vyhaslé a studené, teprve je vyhodíme

Jak ne?

  • Horké uhlíky nesypeme do travnatého porostu
  • Horké uhlíky nepatří do plastové popelnice

 

Sjednejte si pojištení rekreačných objektů od Generali Česká pojištovna a chraňte se proti všem hrozícím nebezpečím.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace