06.09.2018

Musíte se evakuovat? Dbejte pokynů záchranných složek

Mimořádné události si často žádají i mimořádná opatření. Jedním z nich může být i evakuace. O té se ale člověk musí nějak dozvědět. Jestliže se tedy nacházíte na místě, kde se děje něco neobvyklého (např. povodně), nezapomínejte pozorně sledovat vývoj celé situace v médiích.

Co myslíte – v případě, že vás záchranné složky či složky policie ČR vyzvou k evakuaci, máte povinnost uposlechnout, sbalit to nejnutnější a co nejdříve dané místo opustit? Nebo je volba na vás? Poslechněte si vyjádření odborníka na tomto videu.  

16.06.2022

Neobvyklé sporty, které vám protáhnou tělo a budou vás bavit

Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.

Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.

Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci. 

Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice. 

generali-unusual-sport.gif

 

Vyberte kategorii