13.07.2021

Mohou se vánoční světýlka instalovat i v exteriéru?

Elektrická dekorativní světýlka umí udělat spoustu parády a krásné atmosféry, ale při špatné manipulaci bohužel i řadu nepříjemností.

Ozdobte si dům, nebo strom na zahrádce vánočními světýlky. Tyto dekorace patří k zimě. Ale i v tomto případě je potřeba dodržet několik bezpečnostních pravidel. Především si při nákupu ověřte, že máte ta správná světla. Nikdy nedávejte ven světelný řetěz, který je určený do interiéru! Vyberte si též správnou délku světel, protože prodlužovačka musí zůstat schovaná doma. 

Pokud se rozhodnete nainstalovat vánoční světelný řetěz ven, musíte si být jistí:

  • že jsou světýlka do exteriéru určena, což zjistíte podle informací na obalu.

  • že řetěz nebude přivřený do oken a dveří. V takovém případě hrozí zkrat a požár.

  • že světýlka nenecháte zapnutá dlouho bez dozoru.

Jak vybrat vánoční světýlka a co dělat, když začnou hořet, se můžete dočíst v našem dalším článku. A nezapomeňte se podívat po pojištění proti požáru, které vám pomůže s případným problémem.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace