15.02.2018

Malý požár dokážete vyřešit pomocí mokrého hadru nebo ručníku

K úspěšnému uhašení hořící pánve je potřeba v první řadě zamezit přísun kyslíku k ohni.

To je možné udělat několika způsoby. Nejrychlejším je asi použití pokličky. Jenomže je možné, že ne ke každé pánvi máte doma k dispozici odpovídající pokličku.

V těchto případech je ideální použít vlhký hadr, utěrku či ručník, kterým jednoduše hořící pánev překryjete. Dále je potřeba zavolat hasičům a informovat je o nastalé situaci. Ti vám odborně poradí, co dělat dál.

 

Postup při hašení pánve mokrým hadrem:

  • Vypnout sporák (zamezit dalšímu přístupu tepla)

  • Zamezit mokrým hadrem přísunu vzduchu do pánve

  • Volat hasiče

  • Hadr nesundávat a vyčkat na pokyny hasičů

 

O tom, že hašení mokrým hadrem skutečně funguje, se můžete přesvědčit v našem videu, které jsme natáčeli ve spolupráci s týmem profesionálních hasičů.

 

Sjednejte si pojištění majetku - dům a byt a chraňte se proti všem hrozícím nebezpečím.

 

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace