14.07.2021

Kdo je mobilní technik a co má během řešení pojistné události na starosti?

Řešení škod po požáru nebo vytopení nikdy není záležitost jedné osoby. Při likvidování pojistné události pravděpodobně přijdete do kontaktu s mobilním technikem. Jde tak trochu o mezičlánek mezi hasiči a likvidátory.

Ze všeho nejdůležitější je nahlásit mimořádnou událost, a to i v případě, že jste například požár uhasili sami. Vyčkejte na hasiče a na vyšetřovatele a teprve po důkladné dokumentaci začněte uklízet. Pokud vlastníte chytrý telefon s přístupem k internetu, můžete pro nahlášení škody vyzkoušet také asistovaný videohovor. 

Před předáním podstatných informací pojišťovně přichází na scénu ještě jeden aktér. Jak vlastně návštěva mobilního technika vypadá? Pokud nahlásíte události, vyráží místo obhlédnout mobilní technik. Ten na místě sepíše a zdokumentuje celou škodu. Tyto informace pak předá likvidátorovi, který si celý případ přebírá.

Máte dobré pojištění domácnosti, které vám ušetří spoustu starostí? Podívejte se, co nabízí Generali Česká pojišťovna.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace