14.07.2021

Kam v domě umístit požární hlásiče?

Kam s ním? To je naprosto zásadní otázka při umisťování požárních hlásičů. Od roku 2008 musí být v každé novostavbě. Jejich místo ale záleží na konkrétním typu.

Důvod pro využití požárních hlásičů je nasnadě. Při požárů způsobí podle statistik smrt, nebo vážné zranění jen z jedné třetiny oheň. Dvě třetiny případů pak připadají na nadýchání se kouře. Zplodiny z ohně jsou velmi nebezpečné. Proto by měly mít hlásič ideálně všechny místnosti v domě. Doporučeným minimem jsou však chodby, dílny, garáže a ložnice.

Pokyny pro umístění často dodává přímo výrobce. Obvykle jde o instalaci doprostřed místnosti na strop. Je to z toho důvodu, že zahřáté zplodiny stoupají vzhůru. Hlásiče byste neměli instalovat tam, kde k nim nemá škodlivá látka přístup. Nedávejte je ani do blízkosti klimatizací či topných těles nebo tam, kde je narušené přirozené proudění kouře.

Vždy je lepší problému předcházet, než jej řešit. A proto se vybavte hlásiči a pojištěním proti požáru.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace