17.07.2019

Kam v domě ideálně umístit požární hlásiče?

Požární hlásiče mohou být neocenitelnou pomůckou/ochranou každé domácnosti. To, kam je umístíme, však záleží především na jejich typu.

Většinou jsou pokyny k umístění dodány přímo výrobcem, většinou je však dáváme doprostřed místnosti (pod strop). Ideálně by měly mít hlásiče všechny místnosti v domě, nejnutnějším doporučeným minimem jsou však chodby, dílny/garáže a ložnice. Hlásiče bychom neměli instalovat kam, kde k nim nemá škodlivá látka přístup, dále pak v blízkosti klimatizací či topných těles.

Od roku 2008 navíc musejí být hlásiči vybaveny všechny novostavby. Chybu však neuděláte ani jejich instalací do starších domů.

 

16.06.2022

Neobvyklé sporty, které vám protáhnou tělo a budou vás bavit

Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.

Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.

Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci. 

Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice. 

generali-unusual-sport.gif

 

Vyberte kategorii