11.03.2019

Jak se co nejlépe vyhnout nebezpečí, které s sebou nese oxid uhelnatý?

Oxid uhelnatý je velmi nebezpečným plynem, který ročně ohrožuje tisíce rodin.

Říká se mu také „tichý zabiják“, neboť jeho únik jen velmi těžko rozeznáte. Existují však detektory, které vliv plynu velmi jednoduše odhalí.

V dnešním videu se tedy zaměříme na to, co můžete jako rodina udělat pro to, abyste zůstali v naprostém bezpečí a vliv plynu tak maximálně omezili.

16.06.2022

Neobvyklé sporty, které vám protáhnou tělo a budou vás bavit

Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.

Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.

Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci. 

Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice. 

generali-unusual-sport.gif

 

Vyberte kategorii