14.07.2021

Jak probíhá spolupráce mezi hasiči a pojišťovnou?

Pokud máte dobré pojištění domácnosti, bude vás při řešení problému zajímat spolupráce mezi hasiči a pojišťovnou. Jak fungují vyšetřovatelé hasičů a kdy nahlíží pojišťovna do jejich spisu?

Každý hasičský sbor má své vyšetřovatele. Tito specialisté dorazí na místo po uhašení požáru a zjišťují důvod vzniku požáru. Vše důkladně zaevidují a zaznamenají. Na základě této dokumentace pak vytvoří spis. Pojišťovna do spisu o požáru může nahlédnout. Má k dispozici také dokumentaci, kterou hasiči na místě pořizují. 

Při menších a jednodušších požárech toho však obvykle pojišťovna příliš nevyužívá. Spoléhá se na práci svých mobilních techniků. S hasiči komunikuje pojišťovna především při řešení rozsáhlejších škod a komplikovanějších situací.

Pořiďte si dobré pojištění majetku a ušetřete si zbytečný stres při řešení následků požáru či dalších mimořádných události.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace