14.07.2021

Hasiči vás při požáru zachrání i z výškové budovy. Mnohdy jsou však omezováni

Hasiči jsou připravení na ledacos. Třeba na chvíle, kdy musí zachraňovat lidi z hořících výškových budov. Jsou na to vyškolení a mají vhodnou výškovou techniku. Pokud se však podobné situaci ocitnete, na nic nečekejte a vydejte se vstříc záchraně skrz únikové cesty. Jak hasičům nekomplikovat záchranu?

V prvé řadě zavolejte pomoc a upozorněte všechny - ne však za cenu ohrožení vlastního života. Snažte se opustit budovu. Pokud to však nebude možné, mávejte v okně a volejte o pomoc nebo bouchejte předměty do stěny. Vyvěsit můžete také světlá prostěradla do oken nebo cokoli, co hasičům ulehčí vaši lokalizaci. 

Na nepříjemné situace ale vždy myslete ještě předtím, než se strhne mela. Dávejte si například pozor na to, kde parkujete. Udržujte průchodné únikové východy a starejte se o viditelné a správné označení těchto cest. Máte vlastní firmu? Nepodceňujte požární školení a zkoušky. Mohou vám a vašim zaměstnancům zachránit životy. A v neposlední řadě si vždy zařiďte také dobré pojištění, abyste se nemuseli zbytečně strachovat z událostí po požáru.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace