18.04.2018

FOTO-NÁVOD – jak se dostat z auta v případě nehody?

Pokud se při dopravní nehodě dveře vašeho auta zablokují nebo je zkrátka z nějakých důvodů není možné otevřít, je dobré vědět, jak se dostat ven jinak. Každého asi napadne, že další cesta vede okýnkem. Jenomže co když ani to nejde otevřít? A co když je k tomu všemu ještě nemožné i odepnout bezpečnostní pás?

Tyto problémy snadno vyřešíte, pokud máte po ruce pružinový rozbíječ skla nebo bezpečnostní kladívko. Proto je dobré takové pomůcky vozit v dosahu řidiče.

Na následujících fotografiích je zachyceno, jak postupovat, pokud se do výše popsané situace skutečně dostanete.

1. Bezpečnostní pás vám může zachránit život. Po nehodě je ale často z různých důvodů nemožné ho klasicky odepnout.

2. V takových případech je nutné ho rozříznout. K tomu nejlépe poslouží pružinový rozbíječ skla nebo bezpečnostní kladívko. Tyto pomůcky v sobě mají zpravidla systém na přeříznutí pásu zabudovaný.

3. Jakmile je pás rozříznutý a vás už k autu nic nepoutá, můžete se začít zabývat rozbíjením okýnka.

4. K rozbití skla můžete samozřejmě použít i bezpečnostní kladívko, musíte ale vyvinout daleko větší úsilí. Mnohem jednodušeji okýnko rozbijete pomocí pružinového rozbíječe skel.

5. Pružinový rozbíječ je potřeba přiložit do rohu okýnka a zatlačit proti sklu. Pružinový systém už okno rozbije sám.

6. Ve chvíli, kdy se sklo snažíte rozbít, je nutné chránit si druhou rukou obličej.

7. Jakmile sklo praskne, loktem se snažte vybít co nejvíce jeho pozůstatků ven, abyste vzniklým otvorem dokázali prolézt bez problémů.

8. Použití pružinového rozbíječe skla i bezpečnostního kladívka je bezpečné. I přesto ale buďte opatrní a chraňte si přinejmenším oči. Pamatujte taky, že přední sklo auta jen tak nerozbijete. Zaměřte se tedy rovnou na okýnka boční.

 

Sjednejte si pojištění vozidel od Generali Česká pojištovna a získejte komplexní ochranu vozidla včetně asistenčních služeb.

 

 

 

16.06.2022

Neobvyklé sporty, které vám protáhnou tělo a budou vás bavit

Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.

Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.

Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci. 

Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice. 

generali-unusual-sport.gif

 

Vyberte kategorii