18.04.2018

FOTO-NÁVOD – jak se dostat z auta v případě nehody?

Pokud se při dopravní nehodě dveře vašeho auta zablokují nebo je zkrátka z nějakých důvodů není možné otevřít, je dobré vědět, jak se dostat ven jinak. Každého asi napadne, že další cesta vede okýnkem. Jenomže co když ani to nejde otevřít? A co když je k tomu všemu ještě nemožné i odepnout bezpečnostní pás?

Tyto problémy snadno vyřešíte, pokud máte po ruce pružinový rozbíječ skla nebo bezpečnostní kladívko. Proto je dobré takové pomůcky vozit v dosahu řidiče.

Na následujících fotografiích je zachyceno, jak postupovat, pokud se do výše popsané situace skutečně dostanete.

1. Bezpečnostní pás vám může zachránit život. Po nehodě je ale často z různých důvodů nemožné ho klasicky odepnout.

2. V takových případech je nutné ho rozříznout. K tomu nejlépe poslouží pružinový rozbíječ skla nebo bezpečnostní kladívko. Tyto pomůcky v sobě mají zpravidla systém na přeříznutí pásu zabudovaný.

3. Jakmile je pás rozříznutý a vás už k autu nic nepoutá, můžete se začít zabývat rozbíjením okýnka.

4. K rozbití skla můžete samozřejmě použít i bezpečnostní kladívko, musíte ale vyvinout daleko větší úsilí. Mnohem jednodušeji okýnko rozbijete pomocí pružinového rozbíječe skel.

5. Pružinový rozbíječ je potřeba přiložit do rohu okýnka a zatlačit proti sklu. Pružinový systém už okno rozbije sám.

6. Ve chvíli, kdy se sklo snažíte rozbít, je nutné chránit si druhou rukou obličej.

7. Jakmile sklo praskne, loktem se snažte vybít co nejvíce jeho pozůstatků ven, abyste vzniklým otvorem dokázali prolézt bez problémů.

8. Použití pružinového rozbíječe skla i bezpečnostního kladívka je bezpečné. I přesto ale buďte opatrní a chraňte si přinejmenším oči. Pamatujte taky, že přední sklo auta jen tak nerozbijete. Zaměřte se tedy rovnou na okýnka boční.

 

Sjednejte si pojištění vozidel od Generali Česká pojištovna a získejte komplexní ochranu vozidla včetně asistenčních služeb.

 

 

 

15.10.2021

Virtuální zdravotní péče je tady

Telemedicína měla původně umožnit péči o pacienty v odlehlých oblastech – ale díky prudkému rozvoji technologií a pohodlí a praktičnosti virtuální komunikace se její využití rychle stává normou. Ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu a Británii loni 15 % lékařů uskutečnilo virtuální schůzky s pacienty. Dalších 41 % se o takovou možnost zajímá. 

Generali_The Rise in Virtual Healthcare_Infographic_CZECH_04.10.21 (1).jpg

 

Vyberte kategorii