22.03.2018

Chráníte svou elektroniku před zbytečnými nehodami?

Každé elektrické zařízení je schopné vydržet pouze určitou hodnotu napětí. Jenomže to se někdy vlivem provozních manipulací či vnějších vlivů (např. blesk) může zvýšit a vznikne přepětí, které vaše spotřebiče ohrozí, nebo i zničí. Jak se tomu vyhnout? Pořiďte si přepěťové ochrany.

Co je přepěťová ochrana?

Přepěťové ochrany jsou jakési speciální „zásuvky“ sloužící k ochraně domácích i kancelářských elektrických spotřebičů, výpočetní techniky a multimediálních zařízení před vyšším přepětím, než na jaké jsou stavěny. Vyrábí se přepěťové ochrany s různým počtem a typem zásuvek, kapacitou rázové energie a délkou kabelu.

 

Počet a typ zásuvek u přepěťových ochran

Existuje několik druhů zásuvek s přepěťovou ochranou.

  • Klasické zásuvky umožňují připojení všech elektrických zařízení.

  • Koaxiální zásuvky jsou určeny na připojení televize a satelitu.

  • USB zásuvky pak chrání při nabíjení mobilní telefony.

  • Existují také internetové zásuvky, do kterých se dá připojit telefon i internet.

Kromě typu zásuvek se přepěťové ochrany liší i jejich počtem. K dostání jsou jak jednozásuvkové, tak i vícezásuvkové ochrany.

 

Kapacita rázové energie

Ne všechny přepěťové ochrany jsou schopny chránit elektronická zařízení před stejně silným energetickým rázem. Čím vyšší kapacitu rázové energie ochrana má, tím účinnější je. Je tedy potřeba při koupi myslet na to, jak výkonné spotřebiče budete do zásuvek zapojovat a na základě toho zvolit správný produkt.

 

Sjednejte si pojištění nemovitosti nebo vybavení domácnosti od Generali Česká pojištovna a získejte tak komplexní ochranu vašeho domova.

 

22.04.2021

Jak postupovat, pokud chcete nahlásit požár nebo jiné mimořádné události?

Měli byste zmínit především toto:

  1. CO se stalo
  2. KDE se to stalo
  3. KDO volá (jméno a kontakt)

Mluvte s operátorem pomalu, s klidem a tak, aby vám rozuměl. Nezapomeňte však také na to, že krátce po vašem hovoru bude volat znovu pro ověření události, případně pro doptání se na další skutečnosti.

Za neohlášení požáru mohou být občané sankciováni, proto podobné situace nepřehlížejte a neberte je na lehkou váhu!

 

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace