Loading...

Chráníte svou elektroniku před zbytečnými nehodami?

Každé elektrické zařízení je schopné vydržet pouze určitou hodnotu napětí. Jenomže to se někdy vlivem provozních manipulací či vnějších vlivů (např. blesk) může zvýšit a vznikne přepětí, které vaše spotřebiče ohrozí, nebo i zničí. Jak se tomu vyhnout? Pořiďte si přepěťové ochrany.


Co je přepěťová ochrana?

Přepěťové ochrany jsou jakési speciální „zásuvky“ sloužící k ochraně domácích i kancelářských elektrických spotřebičů, výpočetní techniky a multimediálních zařízení před vyšším přepětím, než na jaké jsou stavěny. Vyrábí se přepěťové ochrany s různým počtem a typem zásuvek, kapacitou rázové energie a délkou kabelu.

 

Počet a typ zásuvek u přepěťových ochran

Existuje několik druhů zásuvek s přepěťovou ochranou.

  • Klasické zásuvky umožňují připojení všech elektrických zařízení.

  • Koaxiální zásuvky jsou určeny na připojení televize a satelitu.

  • USB zásuvky pak chrání při nabíjení mobilní telefony.

  • Existují také internetové zásuvky, do kterých se dá připojit telefon i internet.

Kromě typu zásuvek se přepěťové ochrany liší i jejich počtem. K dostání jsou jak jednozásuvkové, tak i vícezásuvkové ochrany.

 

Kapacita rázové energie

Ne všechny přepěťové ochrany jsou schopny chránit elektronická zařízení před stejně silným energetickým rázem. Čím vyšší kapacitu rázové energie ochrana má, tím účinnější je. Je tedy potřeba při koupi myslet na to, jak výkonné spotřebiče budete do zásuvek zapojovat a na základě toho zvolit správný produkt.

 

Sjednejte si pojištění nemovitosti nebo vybavení domácnosti od Generali a získejte tak komplexní ochranu vašeho domova.

 

Obsah webu STAČÍ MÁLO byl tvořen v úzké spolupráci s profesionálním hasičským sborem.
Ten zajistil bezproblémový průběh všech realizací, které s sebou nesly jakákoli bezpečnostní rizika.

Další podobné zprávy

Hasit hořící pánev s olejem vodou? Rozhodně ne!

Článek01. 12. 2017

I zkušeným kuchařům se může stát, že jim na sporáku při vaření začne něco hořet, aniž by to byl jejich záměr. Je proto potřeba být na takovou situaci připraven a vědět, jak se v ní zachovat.

Vánoce jsou svátky klidu, ale „oheň na střeše“ hrozí dvojnásob

Článek01. 12. 2017

Adventní věnec, prskavky, svíčky, purpura, františky. To vše přidává rok co rok na vánoční atmosféře v řadě domovů. Při neopatrném zacházení však tyto věci mohou proměnit chvíle vánoční pohody v katas...

Suché vánoční stromečky už způsobily nejeden požár. Zbytečně!

Článek22. 01. 2018

Přežili jste veškeré nástrahy vánočních svátků bez problémů? Gratulujeme! Dejte si ale pozor, aby k vám největší vánoční katastrofa nedorazila třeba až na konci ledna. I to se totiž může stát.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace